Serwis klimatyzacji

Urządzenia odpowiedzialne za wymianę powietrza w mieszkaniu są często bezawaryjne. Jednak zapominanie o sprzęcie, który podnosi komfort podczas letnich dni to częsty błąd domowników. Producenci zalecają regularne czyszczenie wszystkich elementów, z których składa się klimatyzacja. Serwis powinien być wykonywany co 6 miesięcy. Zaś konserwacja klimatyzacji musi się odbywać przynajmniej raz w roku. Gwarantuje to sprawne działanie sprzętu i zapewnia jego bezawaryjność. Należy jednak pamiętać, że serwis klimatyzacji powinien być wykonywany przez osobę posiadającą właściwe certyfikaty. Od tego warunku zależy ważność gwarancji producenta oraz żywotność jednostki.

serwis klimatyzacji

SERWIS KLIMATYZACJI DOMOWEJ - ZACHOWAJ SPRZĘT W DOBRYM STANIE

Mieszkańcy województwa opolskiego chętnie sięgają po urządzenia, na które można uzyskać przedłużoną gwarancję (nawet do 5 lat). Aby zachować prawo do napraw na podstawie karty gwarancyjnej, użytkownik musi wykazać, że jednostka przechodziła regularny serwis. Klimatyzacji w domu, podobnie jak innym urządzeniom, które są stale eksploatowane potrzebny jest przegląd, który pozwoli zapobiegać usterkom. Niestety jednak, serwis klimatyzatorów to usługa, o której klienci przypominają sobie, gdy już dojdzie do usterki.

Największe miasta Opolskiego - Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Krapkowice, to tereny, na których warto zadbać o regularne sprawdzanie stanu jednostki. Mieszkańcom regionu zaleca się przeprowadzanie serwisu klimatyzacji domowej nawet dwa razy w roku. Przed okresem letnim oraz przed zimą. Dzięki czemu kondycja jednostek zewnętrznych i wewnętrznych będzie monitorowana, a użytkownicy będą mogli cieszyć się ich pracą przez długie lata.

serwis klimatyzacji

SERWIS KLIMATYZACJI W MIESZKANIU. JAK CZĘSTO POWINIEN SIĘ ODBYWAĆ?

Częstość prac wynika z zaleceń producenta oraz indywidualnych potrzeb klienta. W zależności od tego, czy mamy do czynienia z urządzeniem działającym w przemyśle, czy klimatyzacją w domu. Serwis w miejscach takich, jak kuchnia w restauracji lub zakład fryzjerski powinien odbywać się nawet co 3 miesiące. Wynika to z trybu pracy jednostki oraz ze specyficznego środowiska, w którym pracują. Konserwacja klimatyzacji jest przez nas konsultowana podczas montażu. Dlatego użytkownik może liczyć na zaplanowanie regularnych przeglądów w ramach współpracy z naszą firmą.

serwis klimatyzacji

CO OBEJMUJE SERWIS KLIMATYZACJI?

Serwis klimatyzacji domowych to przede wszystkim dbanie o czystość elementów, które znajdują się w pomieszczeniach i pokojach. Należy jednak pamiętać o zapewnieniu odpowiednich warunków pracy agregatowi zewnętrznemu. Pogoda, zmienne warunki atmosferyczne, jakich coraz częściej doświadczamy na terenie województwa opolskiego, potrafią znacząco wpłynąć na działanie urządzenia. Serwis klimatyzacji polega więc na:

 • Usunięciu zanieczyszczeń zewnętrznych np. kurz i liście
 • Konserwacji wszystkich elementów jednostki zewnętrznej
 • Bieżącej naprawie powstałych uszkodzeń np. wygiętej płetwy klimatyzacji
 • Oczyszczeniu wężownic skraplacza oraz parownika
 • Kontroli elementów odprowadzających skropliny
 • Zabezpieczeniu jednostki zewnętrznej przed zagrożeniami takimi jak ptaki, gałęzie.

serwis klimatyzacji

SERWIS KLIMATYZACJI POKOJOWEJ

Klimatyzacje podczas pracy filtrują kurz i drobnoustroje, które znajdują się w powietrzu. Osadzają się one na filtrach, których zadaniem jest oczyszczanie powietrza. Elementy te wymagają regularnego czyszczenia, w przeciwnym razie mogą negatywnie wpływać na zdrowie domowników. Czasem zdarza się, że wewnątrz jednostki powstaną niekorzystne dla kultury pracy i komfortu domowników grzyby. W takich przypadkach zachęcamy do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji w domu.

serwis klimatyzacji

CENNIK

Zbyt duże rachunki za prąd? Powodem może być niesprawna klimatyzacja domowa. Serwis klimy nie powinien być postrzegany jako koszt, ponieważ znacznie większym obciążeniem domowego budżetu jest awaria. Uniknięcie nieplanowanych kosztów jest możliwe, dzięki regularnemu serwisowaniu jednostki.

Cena usługi zależy od wielu czynników. Na koszt wpływają między innymi warunki instalacji oraz lokalizacja.

FRUPEK

Usługa serwisu klimatyzacji domowej prowadzona jest w następujących miastach:

 • Opole
 • Kędzierzyn-Koźle
 • Nysa
 • Brzeg
 • Strzelce-Opolskie
 • Krapkowice
 • Gagolin
 • Zdzieszowice
 • pozostałe miejscowości na terenie województwa opolskiego

adres

FRUPEK

ul. Solownia 14

47-330 Zdzieszowice

NIP: 1990106398

Kontakt

Rafał Bonk

+48 726 730 572