Pompy ciepła

Technologie grzewcze wciąż się rozwijają, dzięki temu poprawia się komfort użytkowania oraz jakość powietrza w okolicy. W największych miastach województwa opolskiego wystartowały także programy, które pozwalają na uzyskanie dofinansowania do zakupu pompy ciepła. Dzięki temu miasta, takie jak Opole, Kędzierzyn-Koźle, Krapkowice czy Gogolin w ostatnich latach obniżają poziom szkodliwych zanieczyszczeń w powietrzu.

Firma Frupek specjalizuje się w projektowaniu instalacji grzewczych, a także dobieraniu i montażu powietrznych i gruntowych pomp ciepła. Współpracujemy z czołowymi producentami, dzięki temu nasi klienci cieszą się bezawaryjnym działaniem instalacji przez wiele lat.

pompy ciepła

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Podczas wyboru sposobu ogrzewania inwestorzy często pytają, jaki rodzaj pompy ciepła wybrać. System powinien być dobrany do warunków panujących w okolicy oraz potrzeb i oczekiwań domowników. Podstawowym dylematem jest rodzaj pompy. Na rynku istnieją dwa popularne typy tego urządzenia.

 • Usunięcie wszelkich liści, pajęczyny i inne zanieczyszczeń z zewnętrznej części urządzenia, co pozwala przywrócić odpowiedni przepływ powietrza
 • Zdjęcie zewnętrznych zabezpieczeń, aby oczyścić wewnętrzne elementy agregatu.

Na terenie województwa opolskiego, w miastach takich jak Opole, Kędzierzyn-Koźle, Krapkowice, Zdziezowice czy Gogolin stosuje się głownie powietrzne pompy ciepła. Ma to związek z podłożem, na jakim znajdują się tereny województwa opolskiego, a co za tym idzie wysokimi kosztami instalacji gruntowych pomp ciepła.

pompy ciepła

Powietrznne pompy ciepła - jak działają?

Urządzenia te działają na zasadzie przenoszenia ciepła pochłoniętego z powietrza zewnętrznego do przestrzeni wewnętrznej. W dużym uproszczeniu mechanizm podobny jest do tego znanego w lodówkach, pochłaniają ciepło i przekazują je do miejsca, o mniejszej temperaturze. Rosnąca popularnośc instalacji grzewczych opartych o pompy ciepła (zarówno powietrzne, jak i gruntowe) potwierdza, że technologia ta ma duży potencjał, a jej popularność wynika z komfortu użytkowania, a także niskiego kosztu ogrzewania domu w porównaniu z innymi źródłami ciepła. Na teranie województwa opolskiego nie trudno zauważyć, że mamy do czynienia z coraz większą ilością przydomowych pomp ciepła. Koszt instalacji i zakupu samego urządzenia, to wydatek, który szybko się zwraca oraz zapewnia ciepło i bezwawaryjne źródło ciepła przez wiele lat.

pompy ciepła

Pompy ciepła - Opole, Kędzierzyn-Koźle, Zdzieszowice

Montaż pompy ciepła od kilku lat stanowi alternatywę dla pieców opałowych. Mieszkańcy województwa opolskiego chętnie korzystają z nowych systemów grzewczych, redukując przy tym zanieczyszczenie środowiska oraz oszczędzając na kosztach ogrzewania swoich domów.

Dobrze dobrana pompa ciepła to rozwiązanie, które zapewnia wysoki komfort użytkownia, ciepło w czterech ścianach, a także oszczędność w okresach grzewczych. Zwłaszcza w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, pompa ciepła stanowi połączenie, które daje użytkownikowi niezależność od wahań cen popularnych materiałów opałowych, a także ceny prądu.

Pompy ciepła są szczególnie często wybierane przez inwestorów budujących swoje domy na terenie największych miast województwa opolskiego (Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Strzelce Opolskie, Brzeg, Krapkowice). Nowoczesna instalacja grzewcza jest bowiem podstawą nowo budowanych domów oraz stanowi gwarancje ciepła w czeterech ścianach na długie lata.

pompy ciepła

Powietrzna pompa ciepła - jaki jest koszt instalacji

To pytanie zadają sobie wszyscy Ci, którzy myślą długoterminowo. Koszt instalacji pompy ciepła zależy przede wszystkim od mocy urządzenia, a także pozostałych parametrów instalacji grzewczej. Jego oszacowanie wymaga dokładnego zrozumienia potrzeb inwestora, a także wykonania szczegółowego projektu instalacji grzewczej opartej o pompę ciepła.

Z całą pewnością instalacja gruntowej pompy ciepła to koszt wielokrotnie większy od montażu powietrznej pompy ciepła. Ma to zwiazek z twardością gruntów znajdujących się na terenie województwa opolskiego. Warto również zaznaczyć, że efektywność powietrznych pomp ciepła jest wystarczająca do ogrzania budynków i domów zlokalizowanych w miastach takich jak Opole, Kędzierzyn-Koźle.

WgWinda Opole

Firma frupek prowadzi swoją dzialaność na terenie następujących miast:

 • Opole
 • Kędzierzyn-Koźle
 • Nysa
 • Brzeg
 • Strzelce Opolskie
 • Krapkowice
 • Gogolin
 • Zdzieszowice
 • pozostałe miejscowości na terenie województwa opolskiego

Dokonujemy pomiarów, projektujemy instalacje grzewcze. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją pompy ciepła w Twoim domu, skontaktuj się z nami w celu poznania szczegółów współpracy.

adres

FRUPEK

ul. Solownia 14

47-330 Zdzieszowice

NIP: 1990106398

Kontakt

Rafał Bonk

+48 726 730 572