Montaż pomp ciepła

Montaż pomp ciepła

MONTAŻ POMPY CIEPŁA - CO WARTO WIEDZIEĆ?

Wybór sposobu ogrzewania domu to decyzja na wiele lat. Nie dziwi więc, że inwestorzy próbują oszacować koszty zarówno instalacji, jak i eksploatacji źródła ciepła. Przed zdecydowaniem się na montaż pompy ciepła warto poświęcić chwilę na zdobycie podstawowych informacji na temat wybieranej technologii. W tym wypadku najlepiej jest skontaktować się ze specjalistą w tej dziedzinie. Firma Frupek doradza, a także projektuje efektywne i bezawaryjne instalacje grzewcze, które pozwalają cieszyć się ciepłem przez wiele lat. Mamy wielu zadowolonych klientów na terenie województwa opolskiego, a nasze zrealizowane projekty można spotkać w największych miastach - Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Brzegu, Nysie, Krapkowicach czy Zdzieszowicach.

Montaż pompy ciepła rozpoczynamy od oceny zapotrzebowania energetycznego budynku oraz oczekiwań przyszłych użytkowników, na tej podstawie dobieramy moc urządzenia oraz proponujemy dedykowane rozwiązania, tak aby obsługa pompy ciepła była komfortowa i dostosowana do warunków, w jakiej przyjdzie jej pracować.

Montaż pomp ciepła

INSTALACJA POMPY CIEPŁA

Aby urządzenie działało wydajnie, zachowując sprawność deklarowaną przez jej producenta, należy zadbać o prawidłową lokalizację pompy ciepła. Instalacja pompy ciepła wymaga bezpiecznego, osłoniętego przed ulewnymi deszczami i silnym wiatrem. Na terenie województwa opolskiego rzadko mamy do czynienia z pogodą, której działanie mogłoby uszkodzić jednostkę zewnętrzną, warto jednak pamiętać, że jej lokalizacja powinna być również usytuowana w odpowiedniej odległości od budynku, a także - jeśli to możliwe - pompa ciepła powinna być zainstalowana tam, gdzie nie mają dostępu osoby trzecie. Chroni to jednostkę przed manipulacjami jej pracą, uszkodzeniami mechanicznymi, a w najczarniejszym scenariuszu - również przed kradzieżą.

W naszym regionie najpopularniejszym rodzajem montażu pompy ciepła jest mocowanie jej do gruntu. Instalacja znakomicie sprawdza się w warunkach polskiego klimatu i pozostaje wydajna i w pełni sprawna nawet przy ujemnych temperaturach. Podłączenie pompy ciepła do grzejników znajdujących się w budynku jest zatem świetną alternatywą dla kotłów na paliwa stałe.

Montaż pomp ciepła

POMPA CIEPŁA - KIEDY MONTOWAĆ?

Montaż pompy ciepła wymaga dodatnich temperatur, dlatego pracę najlepiej wykonywać w okresie od wiosny, do wczesnej jesieni. Tak zaplanowane prace pozwalają cieszyć się nowym źródłem ogrzewania jeszcze przed sezonem zimowym, a także pozwalają uniknąć kolejek związanych z rozpoczęciem okresu grzewczego, w którym to specjaliści od instalacji cieplnych najczęściej zajęci są przygotowywaniem instalacji cieplnych do zimowej pracy.

Innym aspektem, który warto mieć na uwadze to etap budowy, w którym zaleca się montaż pompy ciepła (gruntowej bądź powietrznej). Jeśli wybierzemy taką formę ogrzewania, to warto rozpocząć pracę nad instalacją już na etapie stanu surowego oraz planowania instalacji znajdujących się w budynku. Najważniejsze jednak, aby w momencie montażu pompy ciepła wszystkiego podstawowe instalacje były już zakończone. Dom musi więc posiadać już systemy centralnego ogrzewania oraz wody użytkowej.

Montaż pomp ciepła

MONTAŻ GRUNTOWYCH POMP CIEPŁA - CZY TO SIĘ OPŁACA?

Ze względu na inny sposób pozyskiwania ciepła, gruntowa pompa ciepła będzie wymagała większych nakładów finansowych związanych z instalacją. Na terenie województwa opolskiego oraz w największych miastach (Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Brzeg, Krapkowice, Zdzieszowice) klienci rzadko decydują się na ten typ urządzenia. Odwierty związane z montażem gruntowych pomp ciepła generują koszty, które w naszym klimacie wydają się nieuzasadnione. Dokładna decyzja, a także warunki montażu pompy ciepła zależą jednak w dużej mierze od terenu, na którym znajduje się budynek, a także oczekiwań i preferencji inwestora. Dylematy związane z tym, którą technologię wybrać, a także kalkulacja kosztów związanych z montażem gruntowych pomp ciepła powinny być rozpatrywane indywidualnie.

Montaż pomp ciepła

MONTAŻ POWIETRZNYCH POMP CIEPŁA NA TERENIE WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO I OKOLIC

Firma Frupek posiada kilkuletnie doświadczenie w realizacji projektów instalacji grzewczych. Współpracujemy z czołowymi producentami na rynku, dzięki czemu nasi klienci mogą korzystać ze sprawdzonych i niezawodnych jednostek objętych długoletnią gwarancją. Jesteśmy gotowi wspierać inwestorów przy podejmowaniu kluczowych decyzji związanych z wyborem formy ogrzewania, a także pomóc dobrać pompę ciepła, która zapewni ciepło i komfort w Twoim domu.

FRUPEK

Usługa montażu pomp ciepła prowadzona jest w następujących miastach:

  • Opole
  • Kędzierzyn-Koźle
  • Nysa
  • Brzeg
  • Strzelce Opolskie
  • Krapkowice
  • Gogolin
  • Zdzieszowice
  • pozostałe miejscowości na terenie województwa opolskiego

adres

FRUPEK

ul. Solownia 14

47-330 Zdzieszowice

NIP: 1990106398

Kontakt

Rafał Bonk

+48 726 730 572