Montaż klimatyzacji

Klimatyzacja w domu to prosty sposób, aby cieszyć się latem. Wzrost temperatury powietrza to jednak niejedyny powód, dla którego warto zastanowić się nad montażem klimatyzacji domowej. Oprócz zapewnienia oczekiwanych przez lokatorów warunków temperaturowo-wilgotnościowych, klimatyzatory ścienne dbają o czystość powietrza. To szczególnie ważna zaleta, biorąc pod uwagę ilość zanieczyszczeń, którymi oddychają mieszkańcy Zdzieszowic, Kędzierzyna-Koźla, Opola i sąsiednich regionów. Każdy z nas zasługuje na to, aby w swoim mieszkaniu stworzyć środowisko wolne od smogu i bakterii. Właściwy mikroklimat w budynku pozwolą bowiem nie tylko lepiej spać, ale również cieszyć się odpowiednią jakością życia i dobrym zdrowiem. Czyste powietrze, wolne od zanieczyszczeń, bakterii oraz smogu to zdrowie i dobry klimat dla Ciebie i Twojej rodziny.

montaż klimatyzacji

KLIMATYZACJA DO DOMU - OPOLSKIE ZASŁUGUJE NA KOMFORT W KAŻDYM MIESZKANIU

Klimatyzacja w budynkach coraz rzadziej kojarzy się z luksusem. Producenci nie kierują już swojej oferty tylko do właścicieli biur, sklepów i wielkich hal przemysłowych. Oferta liczących się na rynku marek jest stale poszerzana o klimatyzatory do domu. Dlaczego? Rozwój technologii chłodniczej umożliwił zaprojektowanie urządzeń, które są energooszczędne, ciche oraz doskonale sprawdzają się w małych pomieszczeniach, takich jak np. mieszkania w bloku.

Wzrost popularności instalacji chłodzących wynika również w wielu zalet, które zostały dostrzeżone przez ich użytkowników. Chłodzenie to tylko jeden z pozytywnych aspektów, które gwarantująklimatyzacje. Opolskie i jego mieszkańcy, którzy zdecydowali się na montaż urządzeń obniżających temperaturę powietrza, przyznają, że ich życie zmieniło się w następujących aspektach:

1. Poprawa jakości życia astmatyków

Nowoczesne jednostki są zapewniają lepszy mikroklimat w budynku. Klimatyzacja, wentylacja powietrza to działania, które szczególnie docenią osoby chorujące na schorzenia układu oddechowego. Potwierdza to opinie ekspertów, których badania dowiodły, że urządzenie chłodzące zmniejsza ilość pyłków, bakterii i pozostałych drobnoustrojów, które są alergenami dla wielu mieszkańców. Zapewnij sobie i swojej rodzinie zdrowe środowisko, wybierając nowoczesną klimatyzację. Domowe życie astmatyków i alergików może być pozbawione wielu uporczywych objawów, dzięki filtrom, w które są wyposażone klimatyzatory ścienne najlepszych marek.

2. Klimatyzacja do mieszkania podnosi bezpieczeństwo

Sprawne działanie klimatyzacji w budynku jest możliwe tylko przy zamkniętych drzwiach i oknach. Prowadzi to do zwiększenia bezpieczeństwa, ponieważ nie wszyscy domownicy pamiętają o zamykaniu okien (które zwłaszcza latem są często otwarte). Chociaż największe miasta województwa opolskiego (Opole, Kędzierzyn-Koźle, Brzeg, Nysa i Krapkowice) należą do bezpiecznych, to należy pamiętać, że to okazja czyni złodzieja. Klimatyzacje domowe zapewniają chłodne powietrze bez konieczności wybierania kompromisów dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców.

3. Klimatyzacja domowa zapewnia dobry sen

Gorące powietrze nie sprzyja zasypianiu. Wielu ludzi ma problem, aby zapewnić sobie komfortowy sen w upalne dni. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu są klimatyzacja. Opolskie i jego mieszkańcy, którzy już zdecydowali się na chłodzenie swoich pomieszczeń, doceniają niższą temperaturę w domu oraz lepszy komfort snu. Jego jakość ma wpływ na wiele aspektów ludzkiego życia, dlatego nie należy zwlekać z podjęciem decyzji. Dobry nastrój i przespane noce nie powinny być dla wybranych.

4. Klimatyzacja w domu to ograniczenie hałasu

Zamknięte drzwi i okna zapewniają również izolację od dźwięków docierających z ulicy. Mieszkańcy takich miast jak Opole czy Kędzierzyn-Koźle docenią ograniczenie hałasu, jakie zapewniają klimatyzatory do domu. Jednostki chłodzące podczas pracy wydzielają dźwięki nie większe niż 35 dB, co czyni je właściwie niesłyszalnymi, w pełni obojętnymi dla zdrowia i komfortu mieszkańców.

5. Klimatyzacja i wentylacja zapobiega przegrzewaniu się urządzeń

Wysoka temperatura skraca żywotność sprzętu elektronicznego. Dodatkowo gorące powietrze sprzyja wilgotności, co może prowadzić do uszkodzenia mebli i wielu elementów wyposażenia domowego. Klimatyzacja w budynku pozwala na ograniczenie ilości awarii i szkód spowodowanych wysoką temperaturą w domu. Z perspektywy stale rosnącej liczby urządzeń elektrycznych, uruchomienie instalacji chłodzącej powietrze może okazać się dobrą inwestycją, pozwalającą zaoszczędzić na serwisowaniu innych sprzętów.

6. Klimatyzacja do domu, prosty sposób na pozbycie się z niego owadów

Mieszkańcy województwa opolskiego od lat walczą z dużą ilością owadów, które przy wykorzystują otwarte latem okna, aby znaleźć się w mieszkaniach. Wszyscy wiemy, że najprostszym środkiem ograniczającym ich obecność w naszych domostwach jest zamykanie okien. Chłodne powietrze i szczelnie zamknięte okna to scenariusz, który może się urzeczywistnić dzięki klimatyzacji do domu. Opolskie i władze największych miast (Opole, Kędzierzyn-Koźle, Krapkowice, Strzelce Opolskie) co roku wykonują działania, które mają pomóc mieszkańcom uporać się z plagą komarów. Zapewnij sobie komfort bez konieczności stosowania środków owadobójczych. Nowoczesna klimatyzacja domowa pozwala na schłodzenie pomieszczenia nawet w kilkadziesiąt minut, bez otwierania okien.

montaż klimatyzacji

KLIMATYZACJA DO MIESZKANIA, JAKI MODEL WYBRAĆ?

Na rynku istnieje wiele urządzeń, dlatego konsumenci mogą mieć problem z wyborem modelu, który będzie odpowiadał ich potrzebom. Wybór klimatyzatora ściennego będzie prostszy, jeśli poznasz czy podstawowe parametry, które świadczą o klasie sprzętu.

Podstawowe parametry specyfikacji techniczne, na które należy zwrócić uwagę to:

 • Moc jednostki

Nie brakuje inwestorów, którzy oczekują klimatyzacji o mocy większej niż wynikałoby to z układu mieszkania. Jest to podstawowy błąd. Jednostka o mniejszej mocy, która pracuje w przez dłuższy czas jest znacznie wydajniejsza niż przewartościowane urządzenie. Dzieje się tak, ponieważ klimatyzator o zbyt dużej mocy będzie w trybie “rozruchu” - uruchamiając się i wyłączając po chwile. Dłuższe cykle pracy są nie tylko bardziej energooszczędne, ale również pozwalają utrzymać niższy poziom wilgotności w Twoim domu, co jest kluczowym czynnikiem dla komfortu mieszkańców i jakości powietrza.

 • Efektywność energetyczna

Drugim ważnym czynnikiem jest efektywność energetyczna. Informacji o niej dostarczają etykiety znajdujące się na urządzeniach. Jeszcze kilka lat temu tania klimatyzacja wiązała się z dużymi wydatkami na energię. Dzisiaj za sprawą postępu technologicznego możliwe jest połączenie energooszczędności z niskimi kosztami zakupu. Dlatego wskaźnik SEER nowych modeli na rynku wynosi co najmniej A++. Im wyższy wskaźnik SEER, tym mniej energii zużywa dane urządzenie.

 • Hałas

Klimatyzacje domowe są projektowane z uwzględnieniem komfortu mieszkańców. W tym celu niektórzy producenci wyposażają swoje urządzenia w tryb cichy, który pozwala na bezgłośną pracę klimatyzatora ściennego. Tryb ten przydaje się zwłaszcza w nocy. Praca jednostki wewnętrznej generuje hałas na poziomie 20-25 dB - co stanowi wartość porównywalną do szeptu.

montaż klimatyzacji

TANIA KLIMATYZACJA - ILE KOSZTUJE KOMFORT?

Koszt klimatyzacji stacjonarnej zależy od wybranego producenta, mocy jednostki oraz technologii (split lub multisplit). Popularyzacja klimatyzacji w domach jednorodzinnych sprawiła, że ten segment rynku jest bardzo konkurencyjny. Skutkiem tego są niskie ceny jednostek wewnętrznych i zewnętrznych, które zaczynają się już od 2000 złotych.

montaż klimatyzacji

KLIMATYZACJE OPOLSKIE - MONTAŻ

Warto pamiętać, że klimatyzator jest urządzeniem fabrycznie napełnionym czynnikiem chłodniczym i zgodnie z obowiązującymi przepisami montaż lub serwis klimatyzatorów stacjonarnych typu Split, Multisplit, VRF wykonać może tylko profesjonalna firma instalacyjna lub osoba, posiadająca certyfikat F-gazowy.

Należy również zwrócić uwagę na to, że skuteczność działania instalacji w dużym stopniu zależy od prawidłowo przeprowadzonego montażu klimatyzacji.

Jako profesjonalna firma z uprawnieniami udzielamy również gwarancji na prowadzone prace, co daje pewność, że zainstalowana jednostka będzie pracować przez wiele lat. Montaże wykonujemy w miastach takich jak: Opole, Kędzierzyn-Koźle, Brzeg, Nysa, Strzelce Opolskie, Krapkowice, Zdzieszowice oraz w pozostałych okolicach województwa opolskiego.

montaż klimatyzacji

KLIMATYZACJA W BUDYNKACH - SERWIS

Klimatyzacja domowa działa niemal bezobsługowo. Jedyną rzeczą, o którą musi zadbać użytkownik jest regularny przegląd i czyszczenie jednostek. Podczas pracy klimatyzatora powstaje wilgoć, która może prowadzić do rozwoju niekorzystnych dla zdrowia drobnoustrojów. Czyszczenie filtrów, w których zalega kurz oraz odgrzybianie klimatyzacji powinno odbywać się przynajmniej raz w roku. Ze względu na złożony proces serwisowania klimatyzacji w mieszkaniach zaleca się przeprowadzenie działań przez profesjonalną firmę. Dzięki temu użytkownik może mieć pewność prawidłowo przeprowadzonego czyszczenia, a klimatyzator nie traci gwarancji producenta, która może wynosić nawet 10 lat.

montaż klimatyzacji

KLIMATYZACJE DOMOWE - JAK PRZEBIEGA MONTAŻ?

Wszystkie aspekty naszej pracy są konsultowane z inwestorami, dzięki czemu możemy być pewni, że działamy zgodnie z ich wymaganiami. Badanie potrzeb i kompleksowe doradztwo to pierwszy etap do tego, aby na ścianie zawisła klimatyzacja. Montaż wymaga zaplanowania kanałów, którymi poprowadzona będzie instalacja oraz wykonania otworów pozwalających na podłączenie jednostki. Wszystkie prace wykonujemy przy użyciu nowoczesnych narzędzi, które skracają czas robót i czynią je precyzyjnymi. W zależności od wybranego typu klimatyzacji domowej (split, multi-split), montaż będzie przebiegał inaczej. Jednak całość prac zwykle nie przekracza kilku godzin. Jako doświadczona firma, prace prowadzimy z poszanowaniem komfortu domowników, dbając o ograniczenie hałasu i czystości

Montaż klimatyzacji kończymy pierwszym uruchomieniem, wraz z przeszkoleniem użytkownika. Dzięki czemu może on sterować jednostką tak, aby spełniała ona jego potrzeby.

FRUPEK

Usługa montażu klimatyzacji domowej prowadzona jest w następujących miastach:

 • Opole
 • Kędzierzyn-Koźle
 • Nysa
 • Brzeg
 • Strzelce opolskie
 • Krapkowice
 • Gagolin
 • Zdzieszowice
 • pozostałe miejscowości na terenie województwa opolskiego

adres

FRUPEK

ul. Solownia 14

47-330 Zdzieszowice

NIP: 1990106398

Kontakt

Rafał Bonk

+48 726 730 572